RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
NAMA KELAS                        : PRASEKOLAH BESTARI
BILANGAN MURID               : 25 ORANG
TARIKH                                    :  25 April 2012
MASA                                      : 8.30- 9.30 PAGI
TUNJANG                               : SAINS TEKNOLOGI ( MATEMATIK )
FOKUS MI                               : MENYELESAIKAN MASALAH
                                                 KECERGASAN FIZIKAL                                 
KEMAHIRAN BERFIKIR             : 
a)     MENGECAM
b)     MENGENALPASTI
c)     MEMBANDINGBEZA
d)     MENJANA IDEA
STANDARD  PEMBELAJARAN            :
a)     (ST 7.1.3) Membilang objek 1 -10.
b)     (ST 7.1.2) Memadankan angka 1 hingga
10 dengan nama nombor secara lisan.
(Contoh:  2 — dua)

OBJEKTIF                      :  Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid-murid
                                        dapat:
a)     Membilang nombor 1 hingga 10 dengan betul.
b)     Memadankan nombor dengan bilangan objek dengan betul.

PENGETAHUAN SEDIA ADA  : 
a)     Murid-murid pernah melihat nombor-nombor 1 hingga 10.

PENERAPAN NILAI             : 
a)     Berani mencuba
b)     Berhati-hati
c)     Bekerjasama
d)     Yakin. 

BAHAN BANTU MENGAJAR   : 
a)     Botol bernombor
b)     Kad  nombor
c)     Kipas Bernombor
d)     Coklat bewarna

PENGGABUNGJALINAN         :
a)     Pranombor
b)     Muzik
c)      Fizikal
d)     Bahasa

SET INDUKSI  ( 5 minit )
a)     Guru berteka teki  objek di dalam botol

b)     Murid meneka dengan pelbagai  nama objek. 

c)     Guru menunjukkan kad nombor di dalam botol.






LANGKAH 1  ( 10 Minit )
a)     Guru memanggil beberapa orang murid ke hadapan dan mengambil kad nombor di dalam botol .

b)     Murid menunjukkan kad nombor yang diambil kepada rakan-rakan.
c)     Murid-murid lain menyebut nombor itu.


d)     Setelah selesai murid itu akan berdiri di hadapan kelas.
e)     Murid-murid lain pula yang akan mengambil kad nombor 1 hingga 10 dan beratur mengikut susunan 1 hingga 10 dengan betul.



LANGKAH 2 ( 10 Minit )
a)     Guru menunjukkan kipas bernombor kepada murid-murid.

b)     Guru menunjukkan nombor dan bilangan objek.

c)     Murid membilang nombor dan objek.
d)     Guru memanggil murid ke hadapan dan memegang kipas bernombor.
e)     Murid lain menyebut nombor yang ditunjukkan.

LANGKAH 3 ( 15 Minit )
a)     Guru menunjukkan cara menulis nombor 1 hingga 10.


b)     Guru memanggil seorang demi seorang murid ke hadapan dan menulis nombor 1 hingga 10.




Langkah 4 ( 15 Minit )
a)     Guru membahagikan murid kepada beberapa kumpulan.
b)     Murid menunjukkan nombor di kad bernombor mengikut arahan guru.
c)     Guru membahagikan gula-gula bewarna dan murid membilang 1 hingga 10.

d)     Murid menyusun gula-gula 1 hingga 10.






PENUTUP ( 5 Minit )
a)     Guru menyoal kembali nombor di kipas bernombor.




0 comments:

Login

Pelawat kami!!!

Powered by Blogger.

Saya rasa blog ini...

Tema Kami

PRA SEKOLAH KESAYANGANKU

kanak-kanak pintar!

kanak-kanak pintar!